Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г. на тему презентация

Содержание


Презентации» Образование» Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г. на тему
Пристендовий урок з української літератури в 5  класі  вчителяМета: навчальна: продовжувати роботу над казковою повістю Г.Малик  «Незвичайні пригоди Алі вЕпіграф уроку:
 Не відкладай на завтра те,
 що маєш зробити сьогодні.
  Хід урокуI. Організація класуІІ. Перевірка домашнього завдання
 Вдома ви повинні були дочитати повість –ІV. Актуалізація опорних знань. 
 Розповісти стисло біографію Галину Малик.
 ЩоГра «Впіймай помилку»  Прочитайте цитати з повісті-казки, знайдіть та виправте«…А ти знаєш, чому я боюся свого Першого Недорадника? Бо він«…- Цікаво, чи всі бажання тут виконуються? – голосно промовила Аля.«… Інструкція № 12. Як перенестися до країни Недоладії. Рівно оТести
 1. В. 
 2. А.
 3. В.
 4. Б.
 5.Заповнити таблицю
        Фантастичне V. Мотивація навчальної діяльності 
 
 
    VІ. Опрацювання навчального матеріалу
   1. Евристична бесіда
 Хто такаПроблеми у повістіВибіркове читання
 Опис АліГОЛОВНА ГЕРОЇНЯ – ДІВЧИНКА АЛЯ 
 Почне малювати - кине, бо- Яким був будинок Недочеревика? ЗачитайтеЗачитайте епізод, як з’явився злий карлик НедочеревикКРАЇНА НЕДОЛАДІЯ   
  Розташована на березі  МІСТО НЕДОГРАД  Чим вразило Алю місто?Підтвердіть свої слова текстом
 Вправа на уважність. Дібрати точне слово у речення
 Не встигла дівчинкаВправа на уважність. Дібрати точне слово у речення
 Не встигла дівчинкаГра – загадка «Загублені речі»Захист учнями міні –проектів
 
 
       Характеристика персонажів твору  Характеристика образу Алі
   Якою булаАля до того, як потрапила в країну Недоладію
 
 
 
Аля після повернення додому з країни НедоладіїРобота з прислів’ями, приказками
   Знайдіть прислів’я, що розкривають характерХарактеристика образу Недоладька
 (Учні самостійно підбирають цитатний матеріал за планом характеристикиХарактеристика образів Недороля Х та Першого Недорадника 
 (за варіантами)                       ПершийV.Закріплення вивченого матеріалу.
 Робота в групах
 Складіть сенкан
 I група (складає сенкан, якоюАля.
 2.                Неохайна, лінива.
 3.                Недороблює, не слухає, не виконує.
 4.               Аля.
 2.                Охайна, відповідальна.
 3.                Працює, виконує, встигає.
 4.                Аля відповідає. Самостійна робота  Складіть табличку «Герої з добрими та злимиРобота в групах
       Колективний мініБесіда
 Прийшов час прощатися з героями казки й повертатися з цікавоїVІІ.  ОцінюванняVІІІ.  Домашнє завдання
 1.Написати листа одному з героїв казкової повістіДякую за увагу!



Слайды и текст этой презентации
Слайд 1
Описание слайда:
Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г. на тему “ Елементи незвичайного у творі Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Символіка країни Недоладії та її мешканців. Морально-етичні проблеми у повісті-казці:добро і зло,відповідальність за свої вчинки,вміння долати перешкоди на шляху до мети.”


Слайд 2
Описание слайда:
Мета: навчальна: продовжувати роботу над казковою повістю Г.Малик  «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», навчати учнів аналізувати особливості жанру повісті-казки, розуміти символіку образів розвивальна: формувати вміння переказувати твір, характеризувати героїв, аналізувати роль художніх засобів, пояснювати значення діалогів у творі, розвивати творчі здібності, фантазію, комунікативні вміння виховна: формувати дбайливе ставлення до свого життя, до інших людей, виховувати щирість, відкритість, наполегливість, відповідальність за свої вчинки Обладнання:  портрет письменниці, ілюстрації, роздатковий матеріал, текст повісті-казки, мультимедійні засоби навчання,проекти учнів

Слайд 3
Описание слайда:
Епіграф уроку: Не відкладай на завтра те, що маєш зробити сьогодні. Народна мудрість

Слайд 4
Описание слайда:
  Хід уроку

Слайд 5
Описание слайда:
I. Організація класу

Слайд 6
Описание слайда:
ІІ. Перевірка домашнього завдання Вдома ви повинні були дочитати повість – казку Галини Малик, скласти план і підготувати міні – проекти. III. Оголошення теми і мети уроку

Слайд 7
Описание слайда:
ІV. Актуалізація опорних знань. Розповісти стисло біографію Галину Малик. Що ви знаєте про творче життя сучасної дитячої письменниці.

Слайд 8
Описание слайда:
Гра «Впіймай помилку» Прочитайте цитати з повісті-казки, знайдіть та виправте помилки «…Знаєш, що це за країна? Звичайно, не знаєш! – поспіхом сам собі відповів Недоладько. Тут живуть усі доведені до ладу справи!» (не доведені)

Слайд 9
Описание слайда:
«…А ти знаєш, чому я боюся свого Першого Недорадника? Бо він зазіхає на мою корону! – плаксиво сказав Недороль Десятий. – Мене рятує тільки те, що у нього немає рук» (голови)

Слайд 10
Описание слайда:
«…- Цікаво, чи всі бажання тут виконуються? – голосно промовила Аля. Їй дуже захотілося сметани» (морозива)

Слайд 11
Описание слайда:
«… Інструкція № 12. Як перенестися до країни Недоладії. Рівно о 16 годині, коли хвилинна стрілка затулить годинну, стати перед годинником…» (о 12 годині)

Слайд 12
Описание слайда:
Тести 1. В. 2. А. 3. В. 4. Б. 5. В. 6. Б. 7. А. 8. Б.

Слайд 13
Описание слайда:
Заповнити таблицю Фантастичне Реальне    

Слайд 14
Описание слайда:
V. Мотивація навчальної діяльності Робота з епіграфом.

Слайд 15
Описание слайда:
VІ. Опрацювання навчального матеріалу 1. Евристична бесіда Хто така Аля? Як ми вперше з нею знайомимося? Про яку рису Алі читач дізнається з перших сторінок повісті? Знайдіть і зачитайте портрет Алі. Яка ж це країна – Недоладія? Опишіть її. Опишіть місто Недоград. Хто є мешканцями країни Недоладії? Отже, які проблеми порушуються в повісті-казці?

Слайд 16
Описание слайда:
Проблеми у повісті

Слайд 17
Описание слайда:
Вибіркове читання Опис Алі

Слайд 18
Описание слайда:
ГОЛОВНА ГЕРОЇНЯ – ДІВЧИНКА АЛЯ Почне малювати - кине, бо набридло. Почне щось ліпити з пластиліну - кине, бо нудно. Почне вишивати - кине, бо нецікаво. Навіть заплестися їй ні разу не вдавалось до кінця. Заплете одну кіску, а за другу не береться. Так і ходить цілий день - одна коса заплетена, друга - ні. Через це з нею завжди траплялися якісь неприємності".

Слайд 19
Описание слайда:
- Яким був будинок Недочеревика? Зачитайте

Слайд 20
Описание слайда:
Зачитайте епізод, як з’явився злий карлик Недочеревик

Слайд 21
Описание слайда:
КРАЇНА НЕДОЛАДІЯ Розташована на березі озера без води Зачарована країна Тут живуть усі недороблені справи Дороги звідси немає Правитель – Недороль Десятий

Слайд 22
Описание слайда:
МІСТО НЕДОГРАД Чим вразило Алю місто?Підтвердіть свої слова текстом Кривулясті вулички Будинки-розвалюхи Купи сміття із недороблених речей Старовинний годинник із однією стрілкою

Слайд 23
Описание слайда:
Вправа на уважність. Дібрати точне слово у речення Не встигла дівчинка (схаменутися, опам’ятатися, отямитися), як опинилася на березі озера. Таке місто може хіба що приснитися у (кошмарному, страшному, примарному)сні. Недороль потягнув дівчинку до дверей, які вели до (Тронної, Королівської, Святкової) зали.

Слайд 24
Описание слайда:
Вправа на уважність. Дібрати точне слово у речення Не встигла дівчинка (схаменутися, опам’ятатися, отямитися), як опинилася на березі озера. Таке місто може хіба що приснитися у (кошмарному, страшному, примарному)сні. Недороль потягнув дівчинку до дверей, які вели до (Тронної, Королівської, Святкової) зали.

Слайд 25
Описание слайда:
Гра – загадка «Загублені речі»

Слайд 26
Описание слайда:

Слайд 27
Описание слайда:

Слайд 28
Описание слайда:

Слайд 29
Описание слайда:
Захист учнями міні –проектів Міні - проект «Ілюстратор»

Слайд 30
Описание слайда:
  Характеристика персонажів твору Характеристика образу Алі  Якою була Аля спочатку? Якою стала дівчинка?

Слайд 31
Описание слайда:
Аля до того, як потрапила в країну Недоладію  

Слайд 32
Описание слайда:
Аля після повернення додому з країни Недоладії

Слайд 33
Описание слайда:
Робота з прислів’ями, приказками Знайдіть прислів’я, що розкривають характер Алі. Відстанеш годиною – не здоженеш родиною. Будь господарем своєму слову. Без охоти нема роботи. Вік живи – вік учись. Косо, криво, аби живо. Стук-грюк, аби з рук.

Слайд 34
Описание слайда:
Характеристика образу Недоладька (Учні самостійно підбирають цитатний матеріал за планом характеристики на слайді) (Слайд №10) -Характер; - опис зовнішності; - ставлення до Алі; - яким стає в кінці твору; - ставлення до Недоладії.

Слайд 35
Описание слайда:
Характеристика образів Недороля Х та Першого Недорадника (за варіантами)                                 Недороль Х - Боїться І Недорадника; - неохайний; - любить їсти ліщинові горішки; - уміє грати на музичних інструментах; - щиросердний; - самотній; - веде себе зовсім не як король; - влаштувався працювати нічним сторожем.

Слайд 36
Описание слайда:
                     Перший Недорадник - злий, хижий; - жорстокий; - хитрий; - носить шолом, так як не має голови; - мріє стати королем країни Недоладії, - коли Аля його домальовує – зникає з Недоладії і зараз висить домальований у неї над столом.

Слайд 37
Описание слайда:
V.Закріплення вивченого матеріалу. Робота в групах Складіть сенкан I група (складає сенкан, якою Аля була спочатку Аля. II група (складає сенкан, якою Аля стала після повернення з Недоладії Аля.

Слайд 38
Описание слайда:
Аля. 2.                Неохайна, лінива. 3.                Недороблює, не слухає, не виконує. 4.                Аля недороблює свої справи. 5.                Нечупара

Слайд 39
Описание слайда:
Аля. 2.                Охайна, відповідальна. 3.                Працює, виконує, встигає. 4.                Аля відповідає за свої вчинки. 5.                Відповідальна дівчинка

Слайд 40
Описание слайда:
. Самостійна робота Складіть табличку «Герої з добрими та злими рисами характеру» Герої з добрими рисами характеру   Герої зі злими рисами характеру - Недоладько                                           - Перший Недорадник - Аля - Недоладці - Недочеревик - Недороль Х - Недопопелюшка Взаємоперевірка Які герої переважають?

Слайд 41
Описание слайда:
Робота в групах Колективний міні - проект «Художник» Самостійно намалюйте Алю так, як вони собі уявляють (на одному аркуші – якою Аля була спочатку, на іншому аркуші – якою стала дівчинка після повернення з країни Недоладії)

Слайд 42
Описание слайда:
Бесіда Прийшов час прощатися з героями казки й повертатися з цікавої подорожі додому. – Що б ви взяли на згадку про цю мандрівку? – Чи було цікаво читати повість і чому? – У який момент за долю героїні ви переживали особливо? – Які сторінки повісті хотіли б перечитати ще раз? – Чи запропонували б ви прочитати цю казку своїм батькам? «Незакінчене речення». – На сьогоднішньому уроці для мене найбільшим відкриттям було… . – Інформація, отримана на уроці, дозволяє зробити висновок… . – Сьогодні я дізнався…; навчився…; зрозумів…; змінив погляд на…; мені сподобалось... . – На уроці мені було… . – Удома я розповім батькам (сестрі, брату) про...

Слайд 43
Описание слайда:
VІІ. Оцінювання

Слайд 44
Описание слайда:
VІІІ. Домашнє завдання 1.Написати листа одному з героїв казкової повісті Г.Малик з порадами, як стати кращим. 2. Скласти словничок одного з героїв.  

Слайд 45
Описание слайда:
Дякую за увагу!


Скачать презентацию на тему Пристендовий урок з української літератури в 5 класі вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст. Заболотнюк М.Г. на тему можно ниже:

Похожие презентации