Пропорції презентация

Содержание


Пропорції 6 клас
 Навчальний проект
 Автор Шидловська В.Д.,
 вчитель математикиАнотація. 
    Даний пакет допоможе вчителям математики приАнотація.
 Даний пакет допоможе батькам допомогти своїм 
 дітям в оволодінніПлан проведення занять.
 Бесіда у вигляді навчальної презентації учителя «Пропорція –Поради для батьків
 1. Як користуватися навчальною презентацією
   Поради для вчителів.
 1. Бліц-опитування.
      ТакіПропорція – що це таке? 
 Історична довідка
   Пропорція – що це таке?Пропорція – що це таке?
 Основна властивість пропорції:
 Добуток крайніх членівПропорція – що це таке?
 Щоб знайти невідомий крайній член пропорції,
Пропорція – що це таке? 
 Задачі на пропорційний поділ
 Задача.Пропорція – що це таке?
 
 
 Пропорція залишиться вірною:
 Диктант
 Закінчить речення:”Рівність двох відношень називається …”
 Запишіть пропорцію 4 :Бліц - опитування
 Сформулюйте означення пропорції.
 Сформулюйте основну властивість пропорції
 ЯкУрок “Діаграми”
 Мета. Продовжити формувати вміння будувати діаграми; розвивати вміння застосовуватиУрок “Діаграми”
  Найбільш цікаві діаграми демонструються і аналізуються учнями
 РозподілУрок “Діаграми”
 V Практична робота на комп’ютері.
 Техніка безпеки при роботіДіаграма розподілу навчальних досягнень з математики учнів 6 класу  Діаграма розподілу національностей у Донецькій області  Роботу виконала Соколова ОксанаЖиття і діяльність вчених математиків у всі часи можна прослідкувати наРозподіл норм харчування        Контактна інформація.
 Шидловська Валентина Дмитрівна
 
 вчитель математики 
 вищої кваліфікаційної



Слайды и текст этой презентации
Слайд 1
Описание слайда:
Пропорції 6 клас Навчальний проект Автор Шидловська В.Д., вчитель математики


Слайд 2
Описание слайда:

Слайд 3
Описание слайда:
Анотація. Даний пакет допоможе вчителям математики при роботі над темою «Пропорції» Для вас, шановні вчителі, пропонуються наступні дидактичні матеріали: тест «Пропорції»; диктант; бліц опитування; урок «Діаграми»; план проведення занять.

Слайд 4
Описание слайда:
Анотація. Даний пакет допоможе батькам допомогти своїм дітям в оволодінні знаннями з теми «Пропорції». Для вас, шановні батьки, пропонуються наступні матеріали: Поради з використання матеріалів пакета; Навчальна презентація «Пропорція – що це таке?»; Дидактичні матеріали, які допоможуть закріпити і проконтролювати засвоєння вивчаємого матеріалу: Тест «Пропорції»; Бліц опитування

Слайд 5
Описание слайда:
План проведення занять. Бесіда у вигляді навчальної презентації учителя «Пропорція – що це таке?». Контроль з боку вчителя у вигляді диктанту, бліц-опитувань, тестування (на комп’ютері). 3. Розв’язування різнорівневих завдань (із збірника «Різнорівневі завдання для тематичних і підсумкових контрольних робіт з математики. 6 кл. Федченко Л.Я., Тесленко В.В. Донецьк – 2004» 4. Урок «Діаграми» 6. Тематична контрольная работа.

Слайд 6
Описание слайда:
Поради для батьків 1. Як користуватися навчальною презентацією Навчальна презентація потрібна для вивчення або повторення теми «Пропорції». Листаючи слайди, разом з дитиною проговорюйте те, що вивчаєте або повторюєте. Приведіть приклади використання основної властивості пропорції в житті або на роботі. Тим самим ви ще раз покажите дитині, що все, що вивчає математика в школі, знадобиться в житті або на роботі, а значить з’явиться (або закріпиться) стимул до вивчання математики в школі. 2. Як користуватися дидактичмими матеріалами. Дидактичні матеріали потрібні для закріплення або контролю оволодіння вивчаємого материалу. бліц-опитування: задавайте питання, а дитина нехай відповідає устно або , де неохідно, письмово. Якщо ви або дитина не знає відповіді, звертайтесь до навчальної презентації. тест: читайте питання разом з дитиною, нехай вона прокоментує вибір тієї або іншої відповіді.

Слайд 7
Описание слайда:
Поради для вчителів. 1. Бліц-опитування. Такі опитування можна проводити відразу після вивчення нового матеріалу або при повторенні. 2. Диктант. Диктант можна провести на уроці після вивчення нового матеріалу. 3. Урок «Діаграми». Такий урок можно провести з використанням ком’ютера . 4. Тест «Пропорції». Тест допоможе отримати інформацію про одержанні знання, причому результат (оцінка) з’явиться автоматично.

Слайд 8
Описание слайда:
Пропорція – що це таке? Історична довідка Вивчення пропорцій має велике значення для практики. Вони застосовуються при виконанні різних розрахунків, що мають своїм завданням розподіл величин, при розв’язуванні задач пов’заних з вимірюваннями на поверхні Землі, зокрема при складанні планів і карт тощо. За допомогою пропорцій розв’язували різні задачі ще в стародавні часи. Повну теорію пропорцій було створено в стародавній Греції ще в IV ст. до н. е. працями видатних старогрецьких учених Евдокса Кнідського (з м. Кніда) і Теетета. Учіння про відношення і пропорціі стародавні греки називали музикою, яку вважали галуззю математики. Вони знали, що чим слабкіше натягнуто струну, тим нижчий звук, який вона дає, а чим тугіше натягнута струна, тим вищий звук вона дає. Але в кожному музичному інструменті не одна, а декілька струн. Щоб усі струни під час гри звучали “узгодженно”, приємно для вуха, довжина звучащих їх частин повинна перебувати в певному відношенні. Тому вчення про відношення і пропорції називалось у греків музикою. Сучасний запис пропорції у вигляді a : b = c : d ввів на початку XVII ст. німецький математик і філософ Г Лейбніц

Слайд 9
Описание слайда:
Пропорція – що це таке?

Слайд 10
Описание слайда:
Пропорція – що це таке? Основна властивість пропорції: Добуток крайніх членів кожної пропорції дорівнює добутку її середніх членів. Якщо a : b = c : d, то a·d = b·c 4 : 2 = 8 : 4 4·4 = 8·2

Слайд 11
Описание слайда:
Пропорція – що це таке? Щоб знайти невідомий крайній член пропорції, досить добуток ії середніх членів поділити на відомий крайній. x :21 =5 :7 x = 21·5 :7 x = 15 Відповідь: 15 Щоб знайти невідомий середній член пропорції, досить добуток її крайніх членів поділити на відомий середній 15 :x =5 :7 x = 15·7:5 x = 21 Відповідь: 21

Слайд 12
Описание слайда:
Пропорція – що це таке? Задачі на пропорційний поділ Задача. Знайдіть міри кутів трикутника, якщо вони пропорційні числам 1,3,5. Розв’язок Нехай k - коефіцієнт пропорційності, тоді один кут трикутника дорівнює k, другий - 3k, а третій кут дорівнює 5k, а їх сума дорівнює 180. Складемо і розв’жемо рівняння: k + 3k + 5k = 180; 9k = 180; k = 20, отже, перший кут дорівнює 20, другий дорівнює 20·3 = 60 , а третій - дорівнює 20·5 = 100 градусів. Відповідь: 20, 60, 100 градусів

Слайд 13
Описание слайда:
Пропорція – що це таке? Пропорція залишиться вірною: якщо поміняти місцями її ліву і праву частини; якщо поміняти місцями її середні члени; якщо поміняти місцями її крайні члени; якщо поміняти місцями її крайні члени із середніми Взагалі, якщо з 4 чисел можна скласти пропорцію,то їх буде вісім: 1. 2 : 4 = 3 : 6; 2. 3 : 6 = 2 : 4; 3. 4 : 2 = 6 : 3; 4. 6 : 3 = 4 : 2; 5. 6 : 4 = 3: 2; 6. 3 : 2 = 6: 4 ; 7. 2 : 3 = 4 : 6; 8. 4 : 6 = 2 : 3

Слайд 14
Описание слайда:
Диктант Закінчить речення:”Рівність двох відношень називається …” Запишіть пропорцію 4 : 8 = 15 : 30. Підкресліть середні члени пропорції. Закінчить речення:”Добуток крайніх членів кожної пропорції дорівнює…” Наведіть приклад рівняння, яке має вигляд пропорції Складіть пропорцію з чисел 3, 4, 8, 6. Розв’яжіть рівняння 3 : х = 5 :2. Чи буде вірною пропорція, якщо поміняти місцями її середні члени? Закінчить речення:”Добуток середніх членів кожної пропорції дорівнює…” Запишіть пропорцію 6 : 9 = 15 : 45. Підкресліть крайні члени пропорції. Поділіть число 50 на частини, пропорційнї числам 2 і 3

Слайд 15
Описание слайда:
Бліц - опитування Сформулюйте означення пропорції. Сформулюйте основну властивість пропорції Як знайти невідомий крайній ( середній) член пропорції? Їз чисел 8,9,12,6 складіть пропорцію. Чи можна скласти пропорцію з чисел 3, 5, 7. 2? Як перевірити пропорцію за її властивістю? Як перевірити пропорцію за її означенням? Чому дорівнює х в пропорції 5 : 6 = х : 12? Чому дорівнює х в пропорції х : 7 = 6 : 21?

Слайд 16
Описание слайда:
Урок “Діаграми” Мета. Продовжити формувати вміння будувати діаграми; розвивати вміння застосовувати інформаційні технології для оформлення робіт відповідно до сучасних вимог, розвивати прийоми розумової діяльності (узагальнення, аналіз, порівняння) ; виховувати інтерес до математики. Тип уроку. Комплексне застосування знань і вмінь. Вид уроку. Урок практикум. Обладнання. Персональні комп’ютери, варіанти завдань. Хід уроку. Організація класу Перевірка домашнього завдання На попередньому уроці учні отримали завдання : “Знайти цікаві статистичні данні і побудувати діаграми”

Слайд 17
Описание слайда:
Урок “Діаграми” Найбільш цікаві діаграми демонструються і аналізуються учнями Розподіл добової норми харчування. Життя і діяльність вчених математиків у всі часи від Vст. до н.е. і по XX ст. н.е. Розподіл навчальних досягнень з математики. III Актуалізація опорних знань Контрольні питання класу: Що таке діаграма? Які бувають діаграми? Проаналізуйте діаграму, яка демонструє хімічний склад харчових продуктів( №829) IV Хвилинка відпочинку Грає музика. Співачка Пахоменко Л. виконує пісню “ …Потому, что на 10 девчёнок по статистике 9 ребят..” Учні слухають пісню і усно розв’язують задачу: “ Чому дорівнює відсоткове відношення хлопців до дівчат?”

Слайд 18
Описание слайда:
Урок “Діаграми” V Практична робота на комп’ютері. Техніка безпеки при роботі на комп’ютері Практична робота. Побудувати діаграму розподілу національностей у Донецькій області. Учні за бажанням обирають вид діаграми і за допомогою комп’ютера будують її. Аналіз побудованих діаграм. VI Підсумок уроку. Питання до учнів: “Що ти сьогодні, …, зробив ( зробила ) самостійно?”

Слайд 19
Описание слайда:
Діаграма розподілу навчальних досягнень з математики учнів 6 класу Діаграму побудував Гавчик Анатолій

Слайд 20
Описание слайда:
Діаграма розподілу національностей у Донецькій області Роботу виконала Соколова Оксана

Слайд 21
Описание слайда:
Життя і діяльність вчених математиків у всі часи можна прослідкувати на цій діаграмі Роботу виконала Момот Вікторія

Слайд 22
Описание слайда:
Розподіл норм харчування Роботу виконала Свіженець Марія

Слайд 23
Описание слайда:
Контактна інформація. Шидловська Валентина Дмитрівна вчитель математики вищої кваліфікаційної категорії Родинська ЗОШ №36 м. Красноармійська : 8 –(06239)- 4- 20- 01 8 – (06239) 4 – 00 – 68 0509329562 Завжди буду рада співпраці


Скачать презентацию на тему Пропорції можно ниже:

Похожие презентации